Yemek Üretim ve Hijyen

 

Yemek Üretim ve Hijyen Bilgisi

YEMEK HİJYENİ:

 

Gıda mühendislerimiz, fabrikamıza giriş yapan her hammadde için uygun şartlarda olup olmadığını kontrol etmektedirler.

Sipariş edilen hammaddelerin mal girişlerinde uygun özelliklerde ve ideal ambalajlama standartlarında olmadığı tespit edildiği takdirde, siparişler iade edilmekte ve anlaşmalı olunan tedarikçi firma ile sözleşme feshedilmektedir.

Firmamızın tüm üretim birimleri, "Sağlık Bakanlığı" ile "Tarım ve Köyişleri Bakanlığı" onaylı laboratuar hizmeti veren firmalar tarafından her ay periyodik olarak denetlenmektedir.

Üretimin her aşamasında ortam, saklama koşulları ve ürün pişirme ve lojistik sıcaklıkları kontrol edilmektedir.

Üretim, her aşamada HACCP kriterlerine uygun olup olmadığını kontrol edilmektedir.

Her ay son ürün analizi, ekipman hijyen analizi, personel el hijyen analizi ve hava hijyen analizi yapılmaktadır.

"Yemek fabrikası" üretim departmanı personelleri , şirket kurallarına göre her  üretime ancak bone, eldiven ve kolluk kullanarak katılabilmektedir.

Tüm şirket personelinin portör taramaları Sağlık Bakanlığının gerekli gördüğü tarihlerde titizlikle yürütülmektedir.

 

Hijyen;

 

Şirketimizin temel amaçlarından biri kurum kültürümüzün iyi niyet ve ticari ahlakın getireceği kaliteli ve lezzetli yemek, hijyenik bir ortamda üretim, mükemmel servis, koşulsuz müşteri memnuniyeti ve profesyonel yönetim anlayışının sağlanması yönündedir. Bu doğrultuda tad-san Yemek fabrikası; işyerleri, fabrikalar, okullar ve küçük büyük tüm kuruluşlara hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

 

Bu amaç doğrultusunda tüm çalışanlarımız, gıda sektöründe uyulması gereken kurallar ve yasaların getirmiş olduğu gereklilikleri yerine getirmektedir.Belirli periyotlarda personelin sağlık kontrolü yapılmaktadır. Hijyenik bir üretim için üretim esnasında gerekli koruyucu malzemeler (eldiven, maske. bone vs.)kullanılmaktadır. Firmamız müşterilerimize sağlıklı ve hijyenik bir ortamda günümüzün modern araç ve ekipmanları ile yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Üretimimizde kullandığımız tüm malzemeler titizlikle seçilmekte ve gıda sektöründe kalitesini ispatlamış firmalardan temin edilmektedir.